Wszystkie kable w jednym miejscu

Kable w domu

Ilość kabli denerwuje nad nie tylko w domach, ale również w biurach. Podłączyć trzeba, choć coraz częściej decydujemy się na urządzenia bezprzewodowe, jednak nie każde posiada taką wersję. W związku z tym najlepiej wyposażyć się w specjalne opaski do kabli, którymi połączymy je w całość a następnie wspólnie puścić przez przepust na kable. W ten sposób uporządkujemy biurka i ich okolice u naszych pracowników, gdzie czemu pomieszczenia staną się przyjaźniejsze.

Gotowe rozwiązania, a samodzielne wykonanie

Niektóre firmy oferuje specjalne elementy, które po wycięciu dziury w blacie lub w boku szafy, wystarczy włożyć i całość wygląda estetycznie zbierając wszystkie kable w jedno miejsce. Niezbędne jest jedynie dopilnowanie, aby otwór miał odpowiednią średnicę, pamiętajmy, że konieczne będzie przełożenie przez niego wtyczki. Zastanówmy się również, w jakim dokładnie miejscu powinien się taki otwór znajdować, aby nie przeszkadzać w czasie pracy. Można samodzielnie wyciąć otwór przy pomocy wiertarki ze specjalną nakładką, a następnie w otworze umieścić przepust.

Rozwiązanie uniwersalne

Rozwiązanie w formie takiego otworu na kable można stosować zarówno w biurach, jak i w domach. Właściwie wszędzie tam, gdzie zbyt duża ilość kabli stanowi problem, a ich uporządkowanie jest pożądane. Pamiętajmy, żeby dopasować odpowiednią średnicę otworu do przepustu i wielkości wtyczek przy kablach, które musimy przełożyć. W ten sposób uzyskamy pewność, że nie trzeba będzie poprawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *