Skuteczna organizacja kabli w biurze i w domu

Biuro

Obecnie korzystamy z wielu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Niestety wiąże się to z ogromną ilością kabli, które w niektórych sytuacjach mogą ciągnąć się nawet przez całe mieszkanie lub pokój. Najwięcej znajdujemy w okolicach komputerów, telewizorów oraz w kuchni, w której może działać cała masa takich urządzeń. Możliwa jest jednak ich odpowiednia organizacja, warto wykorzystać tzw. przepust na kable.

Czym jest przepust na kable?

W blacie biurka, w szafie, lub kuchennym blacie wykonuje się okrągły otwór, który wykańcza się plastikowym kółkiem, pustym lub z możliwością zamykania. Przez taki przepust puszczane są wszystkie kable, co umożliwia ich zebranie i skupienie w jednym miejscu. Przy odpowiednim działaniu zostają unieruchomione, co sprawia, że przestają się plątać i nieustannie nam przeszkadzać. W ten sposób świetnie sprawdza się np. porządkowanie kabli przy biurku.

Czy warto takie rozwiązanie zastosować u siebie?

Z pewnością jest to opcja godna uwagi, gdyż kable bywają utrapieniem, a ich skuteczne ukrycie bywa wręcz niemożliwe. W ten sposób więc zabezpieczamy je również przed zniszczeniem, pociągnięciem przez biegnące zwierze domowe czy dziecko. Jeśli więc w naszym biurku lub sekretarzyku da się zrobić otwór to warto go wykonać w najmniej widocznym miejscu i doprowadzić do tego, że kable nie będą już dłużej stanowiły najmniejszego problemu. Pamiętajmy, że kable wcale nie muszą nam więc przeszkadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *