Czy warto zdecydować się na usługi jak wybrać dekoratora lub architekta wnętrz?

Dekorator

Jeśli nigdy nie urządzaliśmy wnętrz to z pewnością skorzystanie z profesjonalnej pomocy może okazać się dla nas nieocenione. Dochodzi bowiem do popełniania takich błędów, jak nieprawidłowy dobór kolorystyki, dodatki do mebli nie pasujące do całości, czy podłoga, którą niezwykle trudno utrzymać w czystości.

Dodatkowo jeśli chcemy zająć się tym sami, to musimy zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie prace uda nam się wykonać własnoręcznie i będziemy potrzebować fachowej pomocy. Większość architektów i projektantów na stałe współpracuje z firmami budowlanymi, które reprezentują wysoką jakość.

Dekorator czy architekt?

Ta kwestia z punku widzenia klienta nie ma większego znaczenia. Osoby tytułujące się dekorator wnętrz są często po szkołach policealnych i kursach, natomiast architekci skończyli odpowiednie studia. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest to ostateczny wyznacznik jakości i umiejętności. Osoba z niższym wykształceniem może posiadać bowiem prawdziwy talent i jednocześnie od lat samodzielnie zgłębiać tajniki zawodu i śledzić nowości, dzięki czemu jej aranżacje będą bardziej podobać się klientom. Najważniejsze będzie więc portfolio.

Gdy nie wiemy, czy zatrudnić specjalistę

Urządzenie idealnego wnętrza tonie łatwe zadanie. Architekci i dekoratorzy potrafią nie tylko wyszukać, ale i ciekawie wykorzystać nowoczesne rozwiązania w sposób, który będzie korzystny dla naszych pomieszczeń. Jeśli mieszkanie jest małe zyskamy więcej przestrzeni, a w ogromnym domu uda się wprowadzić nieco przytulności. Jednak znaczenie tu ma każdy dodatek meblowy, jak i tekstylny, a ich dobór dla osoby, która nie zajmuje się tym zawodowo może być kłopotliwy. Jeśli chcemy więc wykończyć dom lub mieszkania w wymarzony sposób, tak, aby każdy ze znajomych i bliskich był zazdrosny o efekt końcowy to z pewnością warto zdecydować się na usługi architekta lub dekoratora wnętrz.

Pamiętajmy zapoznaniu się z portfolio i stale współpracujmy na wszystkich etapach, aby mieć pewność, że efekt spełni nasze oczekiwania.

Polecane dodatki meblowe znajdziesz na https://sklep-art-meb.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *